Перейти до основного вмісту

Туристичні 500+ кому належить виплата та як нею скористатися

500 злотих на відпочинок у межах Польщі - ще один вид допомоги, який запроваджує польський уряд, аби заохотити родини в часі епідемії обрати відпочинок всередині країни. Іноземці також можуть стати учасниками програми. У цьому матеріалі відповідаємо на найпоширеніші питання про участь у програмі. 





Що це за допомога? 

Найчастіше цей вид допомоги називають "bon turystyczny", що можна перекласти як туристичний ваучер. Ним можуть скористатися родини, які мають дітей до 18 років та отримують допомогу 500+.

Чи іноземці можуть брати участь у програмі? 

Так, на туристичний ваучер можуть претендувати ті ж самі іноземці, які мають право до виплат 500+ та 300+.  

Як отримати допомогу? 

По-перше слід розуміти, що це не грошова виплата, тому безпосередніх транзакцій на банківський рахунок чи готівкою ви не отримаєте. Ваучер електронний і його можна буде активувати за допомогою платформи ZUS. 

Передбачається, що участь у програмі не вимагає складання окремої заяви. Для того, щоб використати ваучер, необхідно буде ввійти до системи  PUE ZUS, підтвердити дані, що вже знаходяться в системі або актуалізувати їх, якщо це потрібно. 

За допомогою цього ваучера можна буде оплатити перебування дитини на відпочинку: в таборі, на літній школі, в готелі тощо, а також деякі види туристичних послуг, наприклад, відвідування парку розваг, екскурсій, участь у спуску на байдарках тощо. 

Важливо, що використати туристичний ваучер можна тільки на території Польщі. Не обов'язково витрачати одразу повну вартість ваучера, її можна розділити на частини, адже строк дії допомоги розрахований до березня 2022 року. 

Скільки ваучерів можна оформити? 

Один ваучер вартістю 500 злотих на одну неповнолітню дитину.  Якщо дитина має інвалідність, то на неї можна оформити два ваучери по 500 злотих кожен. 

Чи у всіх польських фірмах прийматимуть ваучер?

Ні. Інформацію щодо учасників програми можна буде перевірити на сайті Польської Туристичної Організації (Polska Organizacja Turystyczna). 

Який закон регулює використання ваучера? 

Станом на 06.07.2020 законодавчий акт, який регулює використання туристичного ваучера, ще знаходиться на розгляді сенату. Після цього документ потрапить на підпис до президента і лише потім набере чинності. 

    
 

Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Умова епізодичної (“оказіональної”) оренди: чи можна її підписувати іноземцям?

Оренда помешкання - це один з найбільш популярних способів вирішення “квартирного питання” для українських мігрантів у Польщі. Коли приїжджаєш до іншої країни у пошуках вищих заробітків та кращого життя, потрібно як мінімум кілька років, щоб трохи озирнутися навкруги, легалізуватися та назбирати певну суму для  інвестицій у власне житло. Тому оренда - це чи не єдиний вихід для сотень тисяч прибульців до Польщі. З іншого боку, разом із зростанням кількості мігрантів, збільшується досвід місцевих власників нерухомості, що вже мали справу з іноземцями. Не завжди цей досвід є позитивним, тому все частіше власники розглядають варіанти, які б дозволили ефективно захистити себе від нечесних орендарів.   Іноді, намагаючись зняти квартиру, майбутні орендарі-іноземці стикаються з пропозицією “епізодичної” оренди - польською “wynajem okazjonalny”. Навколо цього виду умов існує чимало міфів, що ширяться в соцмережах. Мовляв, це кабальна та не вигідна умова, яку в жодному разі не можна підписувати.

Пришвидшення видачі карти побиту: як написати “понагленє” (приклад)

Строки розгляду подання на отримання дозволу на проживання та працю в Польщі чітко окреслені в законодавстві. Проте на практиці очікування на рішення воєводи іноді триває роками. В середньому по Польщі у 2019 році іноземцям доводилося чекати від 3-4 місяців (сталий побит та побит резидента ЄС) до 1,2 року (часовий побит).    Чи є можливіть прискорити процедуру розгляду справи на карту побиту? Таке питання з’являється практично у кожного іноземця, що стикнувся з проблемами легалізації. Адже на практиці затягування розгляду справи призводить до значного ускладнення щоденного життя як то втрата легальної підстави до праці, неможливість залишати територію Польщі тощо. Тому прискорення видачі рішення виглядає об’єктивною необхідністю, продиктованою реальним положенням справ. Законодавство Польщі передбачає спеціальну форму звернення, яка називається “понагленє” (ponaglenie). Розглянемо ситуації, коли іноземцю доцільно скористатися цим інс

Чи обов'язково замінювати українське водійське посвідчення на польське?

Питання щодо необхідності заміни водійського посвідчення, виданого в Україні на польське, виникає доволі часто. Відповідь на нього залежатиме від строку перебування іноземця в Польщі.  Відповідно до чинного законодавства Польщі іноземець, який перебуває на території РП більше, ніж 185 днів на рік, повинен обміняти водійське посвідчення, видане в Україні, на польський документ. Процедуру заміни прав регулює розпорядження, яке в оригіналі називається: "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 r.". З цією метою необхідно звернутися до відділу комунікації управління міста або староства та заповнити відповідну заяву, надавши пакет документів, серед яких квитанція про оплату держмита, оригінал та копія посвідчення водія та фотографія. Український екземпляр посвідчення водія необхідно перекласти польською мовою у присяжного перекладача. Також варто додати документ, що підтверджує прописку в Польщі (meldunek).  Далі польські органи повинні направити